neybl.lv


02.12.05. Daugavpils neredzīgo biedrība meklē iespējas iekļauties darba tirgū.
Tiek realizēts projekts “Sociālās rehabilitācijas pasākumu programma”, ko finansē Eiropas sociālais fonds un Latvijas valsts. Kopējās projekta izmaksas 23 000 latu. Kopumā 21 redzes invalīdam ir iespējas apgūt klūgu pīšanas, veidošanas mākslu un datorzinības.
Redzes invalīdi atzina, ka projekts deva iespēju apgūt jaunas prasmes, iespēju strādāt un arī pelnīt, bet galvenais ieguvums esot pārliecība par sevi un savām prasmēm.
Projektā ar cilvēkiem strādāja Studijas “Klūga” vadītājs Viktors Kuhaļškis. Viņš atzina, ka tas bija kas jauns, sabiedrībā ir daudz stereotipu, kurus jālauž un šoreiz tiek lauzts stereotips par redzes invalīdu bezspēcību. Mākslinieks atzina, ka daudzi no projektā iesaistītajiem cilvēkiem jau ir meistari, pusgada laikā ir apgūts arods un to var redzēt- skaisti, rūpīgi veidoti pinumi. Un šos darbus varēs redzēt visi pilsētnieki. Projekta dalībnieki uzdāvināja pilsētai savus darbus- egles rotājumus, kas darināti no klūgām. Darbus cilvēki gatavoja visu novembri un 1. decembrī svinīgi pasniedza Daugavpils pašvaldībai. Šī dāvana rotās lielo egli pensionāru un invalīdu rehabilitācijas centrā. Daugavpils neredzīgo biedrības vadītāja Marija Ivanova izteica pateicību visiem, kas deva iespēju šo projetu realizēt. Viņa atzina, ka ļoti jūtams rezultāts, cilvēki 7 mēnešu laikā ir kļuvuši saliedēti, dzīvespriecīgi un visi atzīst, ka tas deva pašpārliecību.
Darba terapija ļoti palīdz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet šoreiz cilvēki iegūst profesiju, kuru izmantos visu dzīvi, bet datorzinību apguve ļaus izmantot plašu informāciju, ko dod internets.

Līga Korsaka

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha